Bezpieczny piątek 28 czerwca 2024 r.

28.06.2024 r. – kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” – akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono 34 akcje. 28 czerwca odbędzie się kolejnych 45.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

28 czerwca br. w godzinach porannych można nas spotkać m.in. w Aleksandrowie Kujawskim, Barczewie, Biadolinach Radłowskich, Bydgoszczy, Bystrzycy Kłodzkiej, Chałupkach, Częstochowie, Dęblinie, Dolicach, Grzęskach, Józefinie, Lipinkach, Łodzi, Łysomicach, Kielcach Białogonie, Krosnowicach Kłodzkich, Kunowicach, Milikach, Nowym Sączu, Olkuszu, Ostrowie Wlkp., Pankach, Pisarach, Prostkach, Raszowie, Rzepinie, Skokach Borowa, Świdniku, Trzemesznie, Zielonce, Żakowicach i Żurawnicach.