Zobacz, jak powstawał nasz film

Tworzenie filmu wymaga nie tylko kreatywności, lecz także dbałości o bezpieczeństwo – zwłaszcza gdy przygotowuje się materiał poświęcony bezpieczeństwu.

Ponieważ miejscem realizacji plenerowej części naszego spotu był teren kolejowy, członkowie ekipy filmowej, zgodnie z przepisami, mieli na sobie kamizelki odblaskowe.

Natomiast w studiu filmowym, zgodnie z ówczesnymi wymogami sanitarnymi, wszyscy nosili maseczki, aby chronić siebie i innych.

Przygotowania do zdjęć rozpoczęły się jeszcze przed świtem. Pierwsze ujęcia prezentowały wrak samochodu, który został odpowiednio przygotowany, by wyglądał jak po uderzeniu przez lokomotywę (po zignorowaniu przez kierowcę auta migających sygnalizatorów i wjeździe na tory). Kolejne ujęcia obrazowały skutki innych, niebezpiecznych zachowań kierowców, tj.: wjeżdżanie na rowerze na przejazd kolejowo-drogowy, gdy opadają rogatki i przechodzenie przez tzw. dzikie przejścia. W studiu zostały nagrane ujęcia z członkami społeczności Ambasadorek i Ambasadorów Bezpieczeństwa. Ich głos – głos rozsądku – zabrzmiał naprawdę donośnie.

Dzięki sprawnej organizacji pracy, dbałości o bezpieczeństwo i zaangażowaniu całej ekipy udało się stworzyć wartościowy i poruszający obraz. Ma on skłaniać do refleksji i wpływać na nasze zachowanie. Wierzymy, że dzięki temu na przejazdach kolejowo-drogowych i „dzikich przejściach” będzie bezpieczniej.