Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa

Film z audiodeskrypcją (AD) dostępny na naszym kanale na YouTubie.

Film z audiodeskrypcją (AD) dostępny na naszym kanale na YouTubie.

Dołącz do drużyny Ambasadorów Bezpieczeństwa

Film z audiodeskrypcją (AD) dostępny na naszym kanale na YouTubie.

 

Film z audiodeskrypcją (AD) dostępny na naszym kanale na YouTubie.

 

Film z audiodeskrypcją (AD) dostępny na naszym kanale na YouTubie.

 

Zagraj!

Twoja mama – nasza ambasadorka bezpieczeństwa

Rodzicom zawsze zależy na Twoim bezpieczeństwie. Kiedy słyszysz: „zawsze rozglądaj się przed przejściem przez tory”, „uważaj na pociągi”, czy też „pamiętaj, żeby nigdy nie słuchać muzyki na przejściu kolejowym i nie patrzeć w telefon” – zapamiętaj te słowa. Mama to nie tylko najwspanialsza osoba na świecie, która przytuli Cię kiedy masz problem, gotuje najpyszniejsze obiady i pomaga w odrabianiu lekcji. To przede wszystkim najlepsza nauczycielka życia, dbająca o Twoje bezpieczeństwo. Zawsze jej słuchaj, ale pamiętaj, że Ty też możesz rodziców, dziadków i rodzeństwo wiele nauczyć na temat znaków drogowych i zasad bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych! Jak to zrobić? Zapoznaj się z naszymi materiałami, sprawdź swoją wiedzę, zaproś do nauki i zabawy Ambasadorkę Bezpieczeństwa – swoją mamę, siostrę, babcię, ciocię i wspólnie z nami zostań superbohaterem „Bezpiecznego przejazdu…”!

Poznaj Zuzię, Kajtka, ich tatę – Tomasza – oraz mamę, Anię, którą cała rodzina nazywa Ambasadorką Bezpieczeństwa. Dlaczego? W trakcie wszystkich przygód, kiedy wesoła gromadka wraz z pupilem, psem Azorem, przemierza Polskę, Ania dba o to, żeby nikomu nic się nie stało. Doskonale zna przepisy i zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Ambasadorka Bezpieczeństwa dba o to, żeby jej najbliżsi nigdy nie chodzili na skróty przez tory, uczy Zuzię i Kajtka znaków drogowych, a nawet Tomasz – choć dorosły – może się od niej czasami wiele nauczyć. Pobierz zeszyt edukacyjny „Bezpiecznego przejazdu…” i wspólnie z Ambasadorką Bezpieczeństwa i jej rodziną baw się w Indian, zgaduj czym jest „rogatka”, spotkaj sympatycznego kolejarza, a także korzystaj z „Żółtej Naklejki”. Przeżyj z nami fascynującą przygodę i zostań specjalistą od odpowiedzialnego zachowania na torach i w ich pobliżu. Dzięki ciekawym ćwiczeniom sam możesz zostać Ambasadorem – lub Ambasadorką – Bezpieczeństwa. Zupełnie jak Ania!

Zeszyt edukacyjny i kolorowanka

Ideą naszej kampanii jest zachęcanie wszystkich mam, babć, córek i sióstr, aby zostały rodzinnymi ambasadorkami Bezpieczeństwa i propagowały bezpieczne zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych wśród swoich bliskich. Zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi i życzymy miłej lektury.

Zeszyt edukacyjny

Podróżuj z Ambasadorką Bezpieczeństwa. Zeszyt edukacyjny dla dzieci w wieku 6-10 lat.

pobierz

Zeszyt edukacyjny część 2

Podróżuj z Ambasadorką Bezpieczeństwa - nowe przygody. Zeszyt edukacyjny dla dzieci w wieku 6-10 lat.

pobierz

Zeszyt edukacyjny część 3

Dołącz do drużyny Ambasadorów Bezpieczeństwa. Zeszyt edukacyjny dla dzieci w wieku 6-10 lat.

pobierz

Kolorowanka

Kolorowanka dla dzieci i rodziców, Kolejowe podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa

pobierz

Kolorowanka część 2

Kolorowanka dla dzieci i rodziców - nowe przygody, Kolejowe podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa

pobierz

Kolorowanka część 3

Kolorowanka dla dzieci i rodziców - Przygody drużyny Ambasadorów Bezpieczeństwa.

pobierz

Wirtualny świat "Bezpiecznego Przejazdu"

Mamy też wspaniałą niespodziankę dla wszystkich fanów zabawy w wirtualnym świecie! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy aplikację VR „Bezpiecznego Przejazdu”, która pozwoli Wam przenieść się prosto w okolicę przejazdów kolejowo-drogowych i przejść kolejowych bez ruszania się z fotela! Będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę, patrząc z bliska na prawdziwe sytuacje, które każdego dnia dzieją się na torach. Ściągnij na swój telefon aplikację VR, załóż specjalne gogle (*) i rzuć się w wir zabawy! Dziesięć różnych plansz pozwoli Ci poznać różne typy przejazdów i przejść kolejowych, a także zapewni mnóstwo dobrej zabawy.

(*) Aplikację można sterować również bez użycia gogli, wystarczy zwykły smartfon.