Program partnerski dla szkół


Szanowni Państwo,

W związku z trwaniem zagrożenia epidemicznego na terenie naszego kraju oraz zawieszeniem prowadzenia zajęć lekcyjnych w placówkach oświatowych, okres realizacji działań Programu Partnerskiego dla szkół został wydłużony do 31 maja 2021 r. Nowy termin nadsyłania raportów ze zrealizowanych działań to 14 maja 2021 r. Wszystkie placówki, które przystąpiły do Programu przesyłając nam zgłoszenie, zostaną powiadomione drogą mailową.

Z poważaniem,

Zespół kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”


Czy znasz zasady bezpieczeństwa na przejazdach i terenach kolejowych?

Przystąp do programu partnerskiego dla szkół, podejmij działania i zostań szkolnym Ambasadorem Bezpieczeństwa!

Szczegóły programu w regulaminie.

Regulamin Programu partnerskiego dla szkół

Załącznik nr 1 do regulaminu

Załącznik nr 2 do regulaminu

Plakat - pion

Plakat - poziom

Prelekcje edukacyjne

Od lat jednym z fundamentów kampanii są wizyty naszych ekspertów – koordynatorów kampanii – w szkołach. Tylko w 2019    roku przeprowadziliśmy blisko 1500 prelekcji, docierając z wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa na terenach kolejowych do ponad 50 tysięcy dzieci!

Podczas spotkań edukacyjnych dzieci uczą się podstawowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznają znaki, a także dowiadują się, czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Koordynatorzy urozmaicają spotkania filmami edukacyjnymi, grami, zabawami i konkursami tak, aby jak najlepiej dopasować materiały do danej grupy wiekowej. W trakcie zajęć uczestnicy otrzymują zeszyty edukacyjne, kolorowanki, odblaski i inne gadżety.

Przy opracowywaniu zajęć dla dzieci blisko współpracujemy z doświadczonymi pedagogami, którzy dbają o to, aby zajęcia były nie tylko pouczające, ale również ciekawe i dostosowane do danej grupy wiekowej. Z każdym rokiem wprowadzamy nowe urozmaicenia i multimedialne narzędzia, które pozwalają dzielić się wiedzą w najbardziej atrakcyjny sposób. Jeśli chcesz, żebyśmy przyjechali do Twojej szkoły, skontaktuj się z nami poprzez zakładkę kontakt.