Każdy uczeń może zostać AMBASADOREM BEZPIECZEŃSTWA w kampanii „Bezpieczny Przejazd”

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłaszają start III edycji ogólnopolskiego programu partnerskiego dla szkół promujący założenia Kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. Do udziału zapraszamy uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Celem programu jest przybliżenie młodzieży zagrożeń wynikających z braku ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych i wzbudzenie zainteresowania zasadami właściwego zachowania w tych miejscach. Koncepcja programu zakłada, że zespół uczniów pod opieką wytypowanego nauczyciela – szkolnego koordynatora programu, zrealizuje minimum 3 działania i aktywności promujące bezpieczeństwo na przejazdach i terenach kolejowych z zestawu zaproponowanego przez organizatora. Wyróżnieni uczestnicy oraz szkolni koordynatorzy programu otrzymają pisemne podziękowania i uzyskają tytuł Ambasadorów Bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy oraz wszystkie szkoły, które wezmą udział w programie, otrzymają pisemne podziękowania i dyplomy. Szkoły, z których będą pochodzić laureaci Programu, dostaną nagrody w postaci urządzeń wielofunkcyjnych.

Regulamin

Plakat do pobrania w formacie pdf (pion)

Plakat do pobrania w formacie pdf (poziom)

Prelekcje edukacyjne

Od lat jednym z fundamentów kampanii są wizyty naszych ekspertów – koordynatorów kampanii – w szkołach. Tylko w 2020 roku przeprowadziliśmy blisko 600 prelekcji, docierając z wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa na terenach kolejowych do blisko 20 tysięcy dzieci!

Podczas spotkań edukacyjnych dzieci uczą się podstawowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznają znaki, a także dowiadują się, czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Koordynatorzy urozmaicają spotkania filmami edukacyjnymi, grami, zabawami i konkursami tak, aby jak najlepiej dopasować materiały do danej grupy wiekowej. W trakcie zajęć uczestnicy otrzymują zeszyty edukacyjne, kolorowanki, odblaski i inne gadżety.

Przy opracowywaniu zajęć dla dzieci blisko współpracujemy z doświadczonymi pedagogami, którzy dbają o to, aby zajęcia były nie tylko pouczające, ale również ciekawe i dostosowane do danej grupy wiekowej. Z każdym rokiem wprowadzamy nowe urozmaicenia i multimedialne narzędzia, które pozwalają dzielić się wiedzą w najbardziej atrakcyjny sposób. Jeśli chcesz, żebyśmy przyjechali do Twojej szkoły, skontaktuj się z nami poprzez zakładkę kontakt.