„Bezpieczny Przejazd” 30 lipca w Gdyni na Moto Safety Day!

Już od 17 lat Moto Safety Day promuje kulturę motoryzacyjną, bezpieczeństwo na drodze, elektromobilność oraz poszanowanie środowiska naturalnego. Kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd” regularnie włącza się w to wydarzenie, zapraszamy na nasze stoisko!

 

Plakat Moto Safety day - grafika samochodu na drodze - Gdynia 30 lipca

Moto Safety Day skierowany jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach tematycznych stref Partnerów podczas tegorocznej edycji będzie możliwość przetestowania m.in. w strefie „Mistrzowie w drodze” symulatorów dachowania, zderzeń oraz VR9D. Urządzenia pokazują realne skutki dachowania pojazdu i wpływ zdarzenia na człowieka. Uświadamiają także, jak ważne jest zapinanie pasów w pojeździe i prawidłowe przewożenie przedmiotów. Symulator zderzeń uświadamia nam z kolei siłę, jaka działa przy zderzeniu nawet przy niewielkiej prędkości. Dostępne będą także alko/narkogogle i refleksomierz.

Na dzieci będą czekały liczne zabawy edukacyjne, m.in. wycinanie odblasków w dowolnych kształtach, fotobudka, piłkarzyki, gokarty, wakacyjne tatuaże. Na rowerzystów – doradca w mobilnym serwisie rowerowym, będzie zatem okazja do wykonania podstawowych napraw w swoim rowerze.

Nie zabraknie także samochodów elektrycznych i spalinowych z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa oraz rowerów elektrycznych. Ponadto w programie m.in. instruktaże poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików, nauka udzielania pierwszej pomocy i korzystania z defibrylatora, kąciki edukacyjne dla dzieci, konkursy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania m.in. karta paliwowa LOTOS o wartości 500 zł i voucher na trening techniki jazdy.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przygotuje miasteczko ruchu drogowego, zaś w strefie kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” na uczestników będzie czekało wiele atrakcji i edukacji, dotyczących prawidłowych zachowań przy przejazdach drogowo-kolejowych. Wydarzenie będzie także doskonałą okazją do nauki udzielania pierwszej pomocy u ratowników na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto oraz ratowników z Ratownictwa Wodnego OSP Gdynia.

Nie zabraknie także licznych pokazów motoryzacyjnych, w tym pokaz symulujący wypadek drogowy z wykorzystaniem wszystkich służb ratownictwa drogowego. Dla uczestników aromatyczna kawa, food trucki oraz lody dla dzieci.

Start godz. 11.00. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

 

Więcej informacji:

https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday

http://motosafetyday.pl/