Dni Otwarte Funduszy Europejskich z „Bezpiecznym Przejazdem” w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.

Na początku października odbyła się IX edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To największe wydarzenie poświęcane tematyce Funduszy Europejskich, dzięki któremu społeczeństwo ma możliwość zapoznania się z projektami realizowanymi za pomocą dotacji unijnych. Eventy organizowane w całej Polsce miały charakter koncernów, pikników rodzinnych czy możliwości wejścia do miejsc na co dzień niedostępnych, takich jak zaplecza muzeów czy teatrów.

Zbliżenie na prace plastyczne dzieci pociągi z papierowych elementów.

7 października, na dziedzińcu Spółki na warszawskiej Pradze, miało miejsce wydarzenie ,,Wspólnie tworzymy bezpieczną i ekologiczną kolej!”, poświęcone najmłodszym. Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć spektakl teatralny o bezpiecznej i ekologicznej kolei pt. „W miejskiej dżungli”. Zapewniono również animacje i gry związane między innymi z modernizacją linii średnicowej, którą rozpoczęła przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Poza tym dzieci brały udział w quizach, konkursach z nagrodami, malowaniu buziek, wspólnym kolorowaniu obiektów kolejowych, układaniu puzzli, oklejaniu modelu lokomotywy, skręcaniu balonów i wielu, wielu innych atrakcjach. Młodzi mieszkańcy Warszawy dowiedzieli się także o działaniach, które mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo, takich jak:

- jakie inwestycje kolejowe realizowane są w ich najbliższej okolicy,

- jak kolej dba o bezpieczeństwo na co dzień,

- po co budowane są wiadukty i tunele,

- jak zmieniają się stacje i przystanki,

- jak bezpiecznie poruszać się na przejazdach kolejowo-drogowych,

- dlaczego warto wybrać się w podróż koleją.

Wydarzenie cieszyło się niezwykłą popularnością. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i materiału wideo.

Wydarzenie realizowane w ramach projektów współfinasowanych/ubiegających się o dofinasowanie przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia”, „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap II – część wiaduktowa” oraz „Kampania społeczna – Bezpieczny Przejazd”.