Dzień składanki i łamigłówki.

29 stycznia obchodzimy dzień składanki i łamigłówki.

Promujemy rozwiązywanie wszelkich rebusów i zagadek, ponieważ uczą logicznego myślenia i rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię.

 

Wycinek zagadki graficznej. Obrazek podzielony na 25 kwadratów, należy wskazać miejsce, w którym powinna znajdować się żółta naklejka.

Zastanawiacie się, jak to święto łączy się z kampanią „Bezpieczny przejazd…”? Otóż na pewno zwróciliście uwagę, że co jakiś czas wrzucamy na nasz fanpage na Facebook’u rebusy i łamigłówki do samodzielnego rozwiązywania, które dodatkowo edukują w kwestii bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Z okazji dzisiejszego święta postanowiliśmy zebrać je na naszej stronie w jednym miejscu, tak żeby każdy mógł z nich swobodnie korzystać.

Rebusy można także drukować. Wystarczy, że klikniecie na wybraną grafikę i zastosujecie się do poniższej instrukcji.

Pobieramy szablon na dysk, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „zapisz grafikę jako”. Wybieramy miejsce docelowe zapisu i po pobraniu otwieramy plik w narzędziu do przeglądania obrazów, a następnie drukujemy rebus.

Zachęcamy do korzystania z naszych materiałów edukacyjnych. Więcej ich znajdziecie na naszej stronie w zakładce „edukacja”.