Ku przestrodze: niebezpieczne zdarzenie na przejeździe kolejowo-drogowym w Woli Rzędzińskiej

W Woli Rzędzińskiej, 4 lutego, miało miejsce kolejne niebezpieczne zdarzenie na przejeździe kolejowo-drogowym, w którym kierowca auta zignorował znaki, pominął sygnalizator wskazujący czerwone światło migające i wjechał na skrzyżowanie podczas zamykania rogatek. Samochód zatrzymał się za zamkniętą rogatką wjazdową, blokując jeden tor.

Stopklatka z filmu, samochód na przejeździe pomiędzy zemkniętymi rogatkami.

Maszynista pociągu PKP Intercity, jadącego po drugim torze z Poznania do Przemyśla wdrożył nagłe hamowanie i zatrzymał się za przejazdem. Po upewnieniu się, że nie doszło do kontaktu z pojazdem drogowym i otrzymaniu zgody dyspozytora, kontynuował jazdę. Natomiast kierujący autem wykonywał niebezpieczny manewr zawracania między rogatkami, który mógł się zakończyć tragicznie.

Przejazd kolejowo-drogowy w Woli Rzędzińskiej jest monitorowany i rejestrowany. O zdarzeniu zawiadomiono SOK i Policję.

W naszej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” nieustannie przestrzegamy i apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach. Informujemy, że ignorowanie znaku stop, czerwonych świateł, wjeżdżanie pod opadające rogatki i omijanie slalomem zamkniętych półrogatek, to najczęstsze przyczyny tragedii.