Statystyki wypadków – kwiecień 2025

Ponadto w czwartym miesiącu 2025 roku miały miejsce 23 wypadki z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku zginęło 16 osób, 3 zostały ciężko ranne.
W 2025 roku na przejazdach wydarzyło się 57 wypadków i kolizji (o 8 więcej niż w analogicznym okresie 2024 roku), 19 osób zginęło (o 11 więcej niż w analogicznym okresie 2024 roku), 5 zostało ciężko rannych (o 1 mniej niż w analogicznym okresie 2024 roku).
Przerwy/ograniczenia w ruchu pociągów w związku z wypadkami i kolizjami wyniosły w kwietniu prawie 60 godzin.
Przedstawione dane mogą ulec zmianie ze względu na niezakończone dochodzenia oraz trudności w uzyskaniu informacji od odpowiednich organów (pogotowie, prokuratura) i związanych z ochroną danych osobowych.
BEZPIECZNY PRZEJAZD 2025 W LICZBACH:
Ogólnopolskie działania informacyjne i edukacyjne:
prelekcje edukacyjne | 361 |
wyedukowane dzieci | 14 254 |
akcje informująco-promocyjne na przejazdach | 400 |
odbiorcy akcji informująco-promocyjnych na przejazdach | 7 262 |
rozdystrybuowane materiały informacyjno-edukacyjne | 47 912 |
usterki zgłoszone przy pomocy formularza „Zgłoś usterkę” | 255 |
imprezy plenerowe | 4 |