Statystyki wypadków – kwiecień 2026

17 wypadków i kolizji, 2 osoby zabite i 2 ciężko ranne to bilans zdarzeń do jakich doszło w kwietniu br. z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E.

Ikony wykresu kołowego i słupkowego i napis statystyki

Ponadto w czwartym miesiącu 2026 roku miały miejsce 34 wypadki z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku zginęły 24 osoby, a 7 zostało ciężko rannych.

W 2026 roku na przejazdach wydarzyło się 67 wypadków i kolizji (o 15 więcej niż
w analogicznym okresie 2025 roku), 15 osób zginęło (tyle samo co w analogicznym okresie 2025 roku), 8 zostało ciężko rannych (o 3 więcej niż w analogicznym okresie 2025 roku).

Przerwy/ograniczenia w ruchu pociągów w związku z wypadkami i kolizjami wyniosły
w kwietniu ponad 20 godzin.

Przedstawione dane mogą ulec zmianie ze względu na niezakończone dochodzenia oraz trudności w uzyskaniu informacji od odpowiednich organów (pogotowie, prokuratura) i związanych z ochroną danych osobowych.

 


BEZPIECZNY PRZEJAZD 2026 W LICZBACH:

 

Ogólnopolskie działania informacyjne i edukacyjne:  

prelekcje edukacyjne

244

wyedukowane dzieci

8 828

akcje informująco-promocyjne na przejazdach

222

odbiorcy akcji informująco-promocyjnych na przejazdach

20 282

rozdystrybuowane materiały informacyjno-edukacyjne

109 634

usterki zgłoszone przy pomocy formularza „Zgłoś usterkę”

257

imprezy plenerowe

4

warsztaty OSK

2