Statystyki wypadków – marzec 2021

14 wypadków i kolizji, 2 osoby zabite to bilans zdarzeń do jakich doszło w marcu z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E.

Grafika samochód uderzony przez lokomotywę.*

Ponadto w trzecim miesiącu 2021 roku miało miejsce 14 wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku zginęło 11 osób, a 2 zostały ciężko ranne.

W pierwszym kwartale 2021 roku na przejazdach wydarzyło się 49 wypadków i kolizji (o 2 więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku), zginęło 7 osób (o 10 mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku), 1 osoba została ciężko ranna (o 4  mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku).

Przerwy/ograniczenia w ruchu pociągów w związku z wypadkami i kolizjami wyniosły w marcu ponad 34 godziny.

W marcu skorzystano 485 razy z Żółtej Naklejki PLK, dzięki czemu udało się uniknąć potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń. Od początku projektu takich zgłoszeń było 11 942.

Przedstawione dane mogą ulec zmianie ze względu na niezakończone dochodzenia oraz trudności w uzyskaniu informacji od odpowiednich organów (pogotowie, prokuratura) i związanych z ochroną danych osobowych.


BEZPIECZNY PRZEJAZD 2021 W LICZBACH:

  • 11 800 rozdystrybuowanych materiałów
  • 101 prelekcji edukacyjnych (w tym 27 przeprowadzonych przez szkolnych nauczycieli)
  • 4 582 wyedukowanych dzieci
  • 4 akcje informująco-promocyjne na przejazdach
  • 3 imprezy motoryzacyjne
  • 62 usterki zgłoszone przy pomocy formularza „Zgłoś usterkę”