Zabawom nie było końca. Radosne święto pełne atrakcji w ogrodach KPRM.

Dzień Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz rodzinnych imprez w Warszawie. Tegoroczna edycja, zorganizowana 1 czerwca 2024 roku, przyciągnęła setki dzieci wraz z rodzicami, oferując mnóstwo atrakcji, które zaspokoiły gusta nawet najbardziej wymagających maluchów.

Stoiska kampanii z gośćmi, wózek dla dziecka obok pęku balonów.

Od samego rana dziedziniec KPRM zamienił się w prawdziwe królestwo zabawy. Organizatorzy zadbali o to, aby każde dziecko, bez względu na wiek, znalazło coś dla siebie. Wśród atrakcji znalazły się dmuchane zamki, malowanie twarzy, liczne warsztaty artystyczne, stanowiska z grami i zabawami edukacyjnymi oraz liczne quizy i konkursy z nagrodami.

Tegoroczny Dzień Dziecka w KPRM nie tylko bawił, ale i edukował. W ciekawy i przystępny sposób przedstawiono podstawowe zagadnienia związane ze sportem, zdrowiem, finansami oraz bezpieczeństwem jakim bez wątpienia było stoisko kampanii „Bezpieczny Przejazd”. Dzieci, w formie quizu, zdobywały wiedzę m.in. na temat zachowań na przejazdach kolejowo-drogowych oraz o żółtej naklejce. Mogły to również przeżyć na „własnej skórze” grając w grę VR. Poza tym opuszczały stoisko wyposażone w materiały edukacyjne w formie zeszytów edukacyjnych, kolorowanek oraz innych gadżetów związanych z bezpieczeństwie na przejazdach i terenach kolejowych. Co poniektórzy odważyli się na malowanie buziek oraz tatuaże na rękach w motywy związane z bezpieczeństwem.

Doskonała organizacja, różnorodność atrakcji i serdeczna atmosfera sprawiły, że każdy, kto odwiedził tego dnia ogrody Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mógł poczuć się wyjątkowo. Organizatorzy wydarzenia po raz kolejny udowodnili, że potrafi łączyć edukację z zabawą, tworząc przestrzeń, w której najmłodsi mogą się rozwijać, bawić i zdobywać nowe doświadczenia. Dla przypomnienia co się działo 1 czerwca zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Do zobaczenia za rok!