A ja kocham moją mamę!

Dziś przypada Dzień Matki – święto, którego korzenie sięgają czasów starożytnych i barwnych festynów ku czci „matki bogini”. I choć współczesne obchody znacznie różnią się od tych sprzed wieków, to cel jest ten sam – docenienie roli matki. Kochane mamy, Ambasadorki Bezpieczeństwa, dziękujemy z całego serca za to, że jesteście!

Dorosła córka przytula się do Matki.

„Ona mi pierwsza pokazała księżyc

i pierwszy śnieg na świerkach,

i pierwszy deszcz”1.

W tych kilku słowach wiersza poeta doskonale zobrazował rolę matek, które od samego początku pokazują swoim dzieciom świat i kształtują ich postawy. Kochane Mamy! Dziękujemy za to, że jesteście przy nas, kiedy tylko Was potrzebujemy. Za każde słowo wsparcia, Waszą cierpliwość i dobroć. Doceniamy, że jesteście naszym głosem rozsądku i dbacie o nasze bezpieczeństwo. Życzymy Wam zdrowia, radości i spełnienia marzeń :)

 

Mama Ambasadorką Bezpieczeństwa

W kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” dostrzegamy nieocenioną rolę mam – Ambasadorek Bezpieczeństwa – w kształtowaniu postaw związanych z odpowiedzialnym zachowaniem pociech na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych. „Synku, nie baw się na torach”, „Córciu, nie przechodź przez tory tam, gdzie nie wolno” – te słowa nie raz uchroniły nas przed popełnieniem nieodwracalnego błędu.

Mamy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo i to właśnie dlatego w naturalny sposób stają się Ambasadorkami Bezpieczeństwa, niosącymi rodzinom ideę kampanii „Bezpieczny Przejazd”. Do tego grona może jednak dołączyć każdy, komu bliskie są wspomniane wartości i kto chce się nimi dzielić z otoczeniem. Poznaj zasady bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych i zadbaj o to, by rodzina i znajomi się do nich stosowali. Dołącz do Ambasadorek i Ambasadorów Bezpieczeństwa już dziś!

 


1. Fragment wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Spotkanie z matką, za: http://galczynski.kulturalna.com/a-7116.html (dostęp: 24.05.2022).