Mama Ambasadorką Bezpieczeństwa – głos rozsądku na co dzień

We Francji został zapoczątkowany przez Napoleona, w Anglii obchodzi się go od XVII wieku jako „Niedziela u Matki”, w Ameryce jest świętem narodowym, a w Meksyku stanowi wydarzenie religijne. Choć Dzień Matki dookoła globu celebrowany jest na różne sposoby i w różnych terminach, to łączy go wspólny cel – docenienie roli kobiet-matek i podziękowanie im za wszystko, co dla nas robią. Dziś świętujemy w Polsce. W kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” dostrzeżono nieocenioną rolę mam – Ambasadorek Bezpieczeństwa – w kształtowaniu postaw dotyczących odpowiedzialnego zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych.

Dorosła córka przytula i całuje mamę.

Mądrość mam nie raz uchroniła nas przed popełnieniem błędu, którego negatywne skutki mogłyby być odczuwane przez długi czas. To one na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo i odpowiedzialne postępowanie, są głosem rozsądku, nawet o tym nie wiedząc.

Kochane Mamy! Dziękujemy Wam za to, że troszczycie się o nas na co dzień. Z sercem na dłoni radzicie, co zrobić, kiedy borykamy się z trudnościami. Doceniamy Waszą obecność, wsparcie, trud włożony w nasze wychowanie i kształtowanie odpowiedzialnych postaw. Podziwiamy za życiową mądrość – oby choć odrobina na nas spłynęła ;) Życzymy Wam wiele radości i zdrowia!

Matczyny „Szlaban na ryzyko!”

W codziennych sytuacjach to pośpiech, nieuwaga, brawura są przyczyną 99% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. „Synku, nie baw się na torach”, „Córciu, nie przechodź przez tory tam, gdzie nie wolno” – te zdania słyszane z ust mam mogą ocalić zdrowie i życie dziesiątek osób. To właśnie głos mamy, przypominający o zachowaniu bezpieczeństwa gdziekolwiek jesteśmy, działa na naszą wyobraźnię skuteczniej niż niejeden znak drogowy.

Kobiety – mamy, żony, córki, siostry, babcie – stały się głosami rozsądku szerzącymi ideę kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Ambasadorki Bezpieczeństwa uczą swoje rodziny zasad bezpieczeństwa na torach i zachęcają do rozważnego zachowania na przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych. Ambasadorką Bezpieczeństwa może zostać każdy. Wystarczy poznać zasady bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych i dbać o to, by rodzina i znajomi się do nich stosowali.