Bezpieczny piątek – 1 lipca 2022 r.

Już dziś - 1.07.2022 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono już 63 akcje. Jutro odbędą się kolejne 44.

Funkcjonariuszki SOK oraz przedstawicielka kampanii w mundurze kolejowym wręcza materiały informacyjne kierowcy w samochodzie.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

1 lipca br. w godzinach porannych będzie można nas spotkać m.in. w Bydgoszczy, Czechowicach- Dziedzicach, Hajnówce, Jaśle, Łodzi, Ostrowie Wlkp., Przysusze, Suchedniowie, Włocławku, Wrocławiu czy też Zduńskiej Woli.