Bezpieczny piątek – 22 lipca 2022 r.

Już jutro - 22.07.2022 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono już 198 akcji. Jutro odbędzie się kolejnych 57.

Funkcjonariuszka policji w asyście strażnika SOK i wolontariusza wręcza ulotkę kierowcy w samochodzie

 

 

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

22 lipca br. w godzinach porannych będzie można nas spotkać w Arkadii, Balicach, Barczewie, Biadolinach Radłowskich, Borsukówce, Broniewicach, Bydgoszczy, Chełmie, Chełmku, Chorzowie, Czechowicach-Dziedzicach, Dębnie, Dobrzyniewie Dużym, Dzierżoniowie Śl., Furmanach, Gołąbiewie, Iławie, Jadachach, Jarocinie, Kłobucku, Kłodzku, Koszalinie, Kotlinie, Lesiowie, Lublinie, Łebie, Łowczówku, Łodzi, Pleśnej, Poznaniu, Prostkach, Przemyślu, Rydułtowach, Siemianowicach Śl., Sosnowcu, Trawnikach, Tucholi, Uhercach, Warszawie, Wągrach, Włocławku, Włoszczowicach, Zagnańsku, Zagórzu, Zawierciu.