Bezpieczny piątek – 29 lipca 2022 r.

Już jutro - 29.07.2022 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono już 307 akcji. Jutro odbędzie się kolejnych 58.

Policjant, funkcjonariusz SOK i przedstawiciel kampanii  wręczają ulotkę kierowcy w samochodzie.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

29 lipca br. w godzinach porannych będzie można nas spotkać w Andrychowie, Bieczu, Dąbrowie Górniczej, Gostyninie, Jaworznie, Jeleniej Górze, Kamieńczycach, Kępie Rzeczyckiej, Kotulinie, Krakowie, Krzyżanowicach, Kundzinie, Lesznie, Lipinkach, Łasku, Łowiczu, Łodzi, Makowie Podhalańskim, Martianach, Nowej Wsi Wielkiej, Olsztynie, Pilchowie, Porosiukach, Poznaniu, Przeworsku, Rejowcu Fabrycznym, Skrzyńsku, Sokółce, Solcu Kujawskim, Ustjanowej, Warlubiu, Warszawie, Wąbrzeźnie, Wiecanowie, Władysławowie, Wodzisławiu Śląskim, Woli Filipowskiej, Wołczynie, Wysokiej Kamieńskiej, Zabłociu, Żurawicy.