Bezpieczny piątek – 12 sierpnia 2022 r.

Już jutro - 12.08.2022 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono już 459 akcji. Jutro odbędzie się kolejnych 58.

Wręczanie ulotek przed przejazdem kierowcy samochodu

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

12 sierpnia br. w godzinach porannych będzie można nas spotkać w Agatówce, Berezowie, Bielicach, Bydgoszczy, Cegłowie, Chełmie, Chociczy, Chomranicach, Chybiu, Czarncy, Elblągu, Giżycku, Jaksicach, Jaworzni, Jaworznie, Klęczanach, Kowalewie Pom., Krakowie, Kudowie Zdroju, Legionowie, Lublinie, Marcinkowicach, Niemcach, Nysie, Ogonowicach, Ozorkowie, Piotrkowie Tryb., Płocku, Pruszczu Pomorskim, Przeworsku, Przyszowicach, Rabce, Rabie Wyżnej, Radzionkowie, Rokicinach Podh., Roszkowie, Rybniku, Siemianowicach Śl., Solcu, Strzałkowie, Sulejówku, Toruniu, Trawnikach, Turbii, Wasilkowie, Wieluniu, Zatorze, Złotej Wsi, Żorach.