Bezpieczny piątek – 5 sierpnia 2022 r.

Już jutro - 5.08.2022 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono już 391 akcji. Jutro odbędzie się kolejnych 65.

Przedstawiciel kampanii wręcza ulotkę kierowcy, przejazd kolejowy w tle.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

5 sierpnia br. w godzinach porannych będzie można nas spotkać w Aleksandrowie Kujawskim, Białogrądach, Biedaszkach, Bielicach, Bieżeniu, Bukowej, Chałupkach, Chojniku, Chorzowie, Cieszynie, Cieślinie, Czerwonaku, Częstochowie, Dąbrówce Tuchowskiej, Jabłonowie Pomorskim, Jejkowicach, Kaniach, Katowicach, Karlinie, Kętach, Klimontowie, Krakowie, Laskowicach, Legardzie, Łodzi, Minkowicach, Nakle n/Notecią, Ołtarzewie, Opolu, Osinach, Ostrzeszowie, Parzniewie, Pasłęku, Pile, Pinczynie, Pisarach, Poraju, Pszennie, Radymnie, Rzeszowie, Sanoku, Starogardzie Gdańskim, Sterkowcu, Stoku Lackim, Świdnicy, Tarnobrzegu, Tworkowie, Warszawie, Wolicy, Wrocławiu, Zabrzu, Zamościu, Zblewie, Żakowicach.