Bezpieczny piątek – 14 lipca 2023 r.

14.07.2023 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”.

Przedstawiciel kampanii a asyście policjantów przekazuje ulotkę kierowcy w samochodzie.

W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono 168 akcji. 14 lipca odbędzie się kolejnych 46.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

14 lipca br. w godzinach porannych będzie można nas spotkać m.in. w Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Giżycku, Krakowie, Łodzi, Nisku, Nowym Targu, Ropczycach, Sosnowcu, Toruniu, Wiśle, Zduńskiej Woli.