Bezpieczny piątek – 7 lipca 2023 r.

Już jutro – 07.07.2023 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono 115 akcji. Jutro odbędą się kolejne 42.

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei wręcza ulotkę kierowcy w samochodzie.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

7 lipca br. w godzinach porannych będzie można nas spotkać m.in. w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Bydgoszczy, Chełmie, Piwnicznej, Wolbromiu, Kluczborku, Tarnobrzegu, Czechowicach-Dziedzicach, Elblągu, Iławie, Lesznie a także w Szczecinie.