Bezpieczny piątek – 21 lipca 2023 r.

21.07.2023 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”.

Przedstawiciel kampanii i funkcjonariusz SOK koło samochodu wręczają ulotkę kierowcy.

W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono 220 akcji. 21 lipca odbędą się kolejne 54.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

21 lipca br. w godzinach porannych można nas spotkać m.in. w Aleksandrowie Kujawskim, Balicach, Iławie, Kaliszu Pomorskim, Krakowie, Osiu, Pszczynie, Radzionkowie, Sosnowcu, Szamotułach, Toruniu, Wodzisławiu Śląskim, Wrocławiu i Zagórzu.