Bezpieczny piątek – 4 sierpnia 2023 r.

04.08.2023 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”.

Przedstawiciele kampanii wręczają ulotki kierowcy w samochodzie, który stoi przed przejazdem kolejowym

W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono 358 akcji. 4 sierpnia odbędzie się kolejnych 59.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

4 sierpnia br. w godzinach porannych można nas spotkać m.in. w Augustowie, Będzinie, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Chełmży, Dąbrowie Górniczej, Koluszkach, Krakowie, Lubartowie, Olkuszu, Rybniku, Strzelcach Opolskich i Zgierzu.