Bezpieczny piątek – 18 sierpnia 2023 r.

18.08.2023 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”.

Przedstawicielka kampanii w asyście funkcjonariuszy SOK wręcza ulotkę kierowcy w aucie.

W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono 502 akcje. 18 sierpnia odbędzie się kolejnych 54.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy.
Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych.

Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów 18 sierpnia br. w godzinach porannych można nas spotkać m.in. w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gliwicach, Hajnówce, Jastrowiu, Jeleniej Górze, Kluczborku, Kłobucku, Krakowie, Lubieniu Kujawskim, Lubinie, Raciborzu, Radzionkowie, Rucianem-Nidzie, Rybniku, Sosnowcu i Władysławowie, Wrocławiu.