Bezpieczny piątek – 25 sierpnia 2023 r.

25.08.2023 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”.

Przedstawiciel kampanii w towarzystwie funkcjonariusza SOK rozmawia z kierowcą w samochodzie, który stoi przed przejazdem.

W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono 589 akcji. 25 sierpnia odbędą się kolejne 54.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

25 sierpnia br. w godzinach porannych można nas spotkać m.in. w Aleksandrowie Kujawskim, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Chałupkach, Chełmie, Gliwicach, Kaletach, Kielcach, Krakowie, Lesznie, Myszkowie, Opolu i Rybniku.