Bezpieczny piątek – 1 września 2023 r.

01.09.2023 r. - ostatni dzień tegorocznego projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”.

Przedstawiciel kampanii w asyście policjanta wręcza ulotkę kierowcy samochodu przed przejazdem. Na torach przejeżdżający pociąg

W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono 658 akcji. 1 września odbędzie się kolejnych 51.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z SOK i Policją przeprowadzane są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

1 września br. w godzinach porannych można nas spotkać m.in. w Bielsku-Białej, Gliwicach, Głuchołazach, Iławie, Jeleniej Górze, Kluczborku, Krakowie, Lęborku, Opolu, Płońsku, Rybniku, Sosnowcu, Suwałkach i Zdzieszowicach.