Bezpieczny Przejazd: znaki ostrzegawcze przed przejazdami

Czy pamiętasz, że nie ma jednego znaku informującego o zbliżaniu się do przejazdu kolejowo- drogowego? Czy znasz wszystkie znaki ostrzegawcze, które występują przed przejazdami? To kluczowe dla Twojego bezpieczeństwa! Znaki ostrzegawcze są niezwykle ważne, ponieważ informują kierowców i pieszych o zbliżaniu się do różnych niebezpieczeństw. Reagowanie na nie może uratować życie.

Znak ostrzegawczy Przejazd kolejowy bez zapór przed przejazdem kolejowo-drogowym

Przejazdy dzielą się na kategorie A, B, C, D, E i F, które różnią się stopniem zabezpieczeń, o czym informują drogowe znaki ostrzegawcze. Zrozumienie i reagowanie na te znaki może zapobiec tragicznym wypadkom. Przejazdy są miejscami o podwyższonym ryzyku, dlatego ważne jest, aby zawsze zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na otoczenie. Pamiętaj, że brak znajomości i lekceważenie tych znaków zazwyczaj prowadzi do tragicznych konsekwencji.

Jak reagować na znaki ostrzegawcze?

Zwolnij i bądź czujny: Zachowaj szczególną ostrość zbliżając się do przejazdu: zawsze zwolnij i obserwuj, ścisz muzykę, zdejmij słuchawki.

Zatrzymaj się: Jeśli widzisz znak „STOP”, czerwone migające światła czy opadające rogatki.

Migające czerwone światło: Nigdy nie wjeżdżaj na przejazd jeśli miga czerwone światło na sygnalizatorze ustawionym przed przejazdem.

Szlaban podniesiony? Nawet jeśli szlabany są podniesione, upewnij się, że nie nadjeżdża pociąg, zanim przekroczysz tory.

Przejechał pociąg? Zanim wjedziesz na przejazd upewnij się, że po drugim torze nie nadjeżdża kolejny skład!

>>> Kliknij tutaj a dowiesz się jakie oznakowanie towarzyszy przejściom i przejazdom kolejowo-drogowym <<<