Dołącz do drużyny Ambasadorów Bezpieczeństwa - część 2

W życiu zdarzają się chwile, które zmieniają naszą perspektywę i przekonania. Czasem wystarczy jedno wydarzenie, aby ukierunkować nasze działania na bardziej wartościowe cele. To właśnie przydarza się Panu Jerzemu i Wojtkowi, gdy wyruszają w podróż ciężarówką.

Grafika ze screenami z animacji, podpis dołącz od drużyny ambasadorów bezpieczeństwa cz2

Podczas podróży samochód jadący przed ich pojazdem zatrzymuje się na torach, tworząc niebezpieczną sytuację. Wojtek, korzystając z wiedzy zdobytej od Zuzi i Kajtka, działa szybko! Jego ojciec, Pan Jerzy, dzwoni na numer alarmowy 112 i informuje o zagrożeniu. To pokazuje, że znajomość procedur bezpieczeństwa i szybka reakcja mogą uratować życie i mienie. Szczegóły zdarzenia można zobaczyć na filmie!

 

Każda rodzina może stać się rodziną Ambasadorów Bezpieczeństwa, ucząc swoje dzieci zasad bezpieczeństwa i reagując na zagrożenia wokół siebie. Jedno spotkanie, jedna podróż, jedno działanie mogą zmienić nas w bohaterów, którzy czynią drogi bezpieczniejszymi dla wszystkich. Dlatego warto śledzić przygody naszych bohaterów i uczyć się razem z nimi, jak stać się Ambasadorami Bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.