Dzień Ojca w kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd"

23 czerwca to wyjątkowa okazja, aby wyrazić wdzięczność i miłość naszym ojcom za ich opiekę, wsparcie i mądrość. To czas, w którym możemy celebrować rolę ojców w naszym życiu, doceniając ich nieustanne starania i poświęcenie. To święto rodzinne i doskonały moment, aby razem z nimi podjąć działania na rzecz bezpieczeństwa rodzin.

Ikona kalendarza i ikona mężczyzny, podpis Dzień Ojca

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych – wspólna odpowiedzialność

W ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd" zwracamy szczególną uwagę na istotny aspekt codziennego życia – bezpieczeństwa na terenach kolejowych i przejazdach kolejowo-drogowych. W Polsce, każdego roku, dochodzi do wielu wypadków na przejazdach, których można by uniknąć, stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dlatego zachęcamy ojców do pozostania Ambasadorami Bezpieczeństwa, którzy będą inspirować innych swoim przykładem i troską.

Rola Ojca jako Ambasadora Bezpieczeństwa

Ojcowie, jako wzorce do naśladowania, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu nawyków i postaw swoich dzieci. Dlatego chcemy, aby każdy z nich stał się wzorem do naśladowania w kwestii bezpieczeństwa przy przejazdach kolejowo-drogowych. Oto kilka ważnych działań, które możecie podjąć:

  • Przestrzeganie znaków i sygnalizacji – zawsze zachowaj szczególną ostrożność przed przejazdem, nawet jeśli sygnalizacja jest wyłączona, a rogatki podniesione – upewnij się, że droga jest wolna przed kontynuowaniem jazdy lub marszu.
  • Uświadamianie rodziny – rozmawiaj z dziećmi o znaczeniu znaków drogowych i sygnalizacji, ucz je jak bezpiecznie i w których miejscach przechodzić przez tory, opowiedz im, czym jest #ŻółtaNaklejkaPLK i jak ratuje życie.
  • Odpowiedzialność za pasażerów – jako kierowca bądź odpowiedzialny za wszystkich pasażerów w samochodzie, zapinaj pasy bezpieczeństwa i sprawdzaj, czy pasażerowie również je zapinają, dbaj o to, aby dzieci podróżowały w odpowiednich fotelikach oraz weryfikuj aktualność badań technicznych pojazdu.
  • Dawanie przykładu – twoje codzienne decyzje mają znaczenie: przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, nie używaj telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem, zachowaj ostrożność, zwłaszcza w pobliżu przejazdów.

 

 

Wspólne działania dla bezpieczeństwa

Kampania "Bezpieczny Przejazd" to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych z przejazdami kolejowo-drogowymi. Chcemy, aby ojcowie aktywnie włączyli się w kampanię, podejmując działania na rzecz bezpieczeństwa swoich rodzin i społeczności. Możemy to osiągnąć poprzez:

  • odwiedziny strony internetowej kampanii „Bezpieczny Przejazd" – szczególnie poprzez przyłączenie się do grona Ambasadorów Bezpieczeństwa. Rozwiązując krótki test, przypomnicie sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych,
  • obserwowanie profili kampanii w mediach społecznościowych: na Facebooku oraz Instagramie, publikowane treści, konkursy, artykuły dotyczące bezpieczeństwa oraz nagrania z monitoringu kolejowego na długo zapadają w pamięć.

Dziękujemy wszystkim ojcom za ich codzienne starania i życzymy bezpiecznego i szczęśliwego Dnia Ojca!