Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

W dniach 16-22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności, podczas którego we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie akcja Road Safety Days. Realizowana jest ona od 5 lat.

Przejazd kolejowy

Główne działania przewidziane są na dzień 18 września 2020 r., który był zwany dotychczas EDWARD (European Day Without a Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd…” opiera się na promowaniu bezpieczeństwa na przejazdach i terenach kolejowych, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Warto zajrzeć na podstronę z przykazaniami bezpiecznego kierowcy: https://www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/przykazania-dobrego-kierowcy 

Przy okazji należy wspomnieć o projekcie #ŻółtaNaklejkaPLK z oznakowaniem znajdującym się na ponad 13 tys. przejazdów kolejowo-drogowych, zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. To naklejki pomagają w zlokalizowaniu miejsca wypadku na przejeździe, przyspieszają proces zgłoszenia zdarzenia pod numerem alarmowym, a co za tym idzie często przyczyniają się do ratowania życia.

Więcej o żółtej naklejce przeczytacie na stronie: https://www.bezpieczny-przejazd.pl/zolta-naklejka