#FerieBezNudy z grami i aplikacjami kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”.

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” dołączyła do akcji #FerieBezNudy. Aplikacje – gry mobilne, likwidacja fake newsów na temat zachowania na przejazdach – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do zdobycia dodatkowej wiedzy o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych.

Screen ze strony z aplikacjami i ciekawostkami

Zimowe ferie w czasie pandemii nie muszą być nudne.

Kolejarze z PLK przyłączyli się do akcji #FerieBezNudy. W ramach tego projektu udostępnili gry edukacyjne, quizy i materiały multimedialne. W czasie zimowego wypoczynku dzieci mogą, wspólnie z Ambasadorkami Bezpieczeństwa, sprawdzić wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i znajomości przepisów ruchu drogowego. Gry łączą zabawę z nauką o bezpieczeństwie na przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych i można je znaleźć na stronie: https://www.feriebeznudy.pl/ciekawiej

Podejmij wyzwanie „Bezpiecznego przejazdu…”

W ramach kampanii została opublikowana nowa gra mobilna promująca bezpieczne zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych „Bezpieczny Przejazd – Wyzwanie”. Można w niej poznać różne kategorie przejazdów oraz wyrobić nawyk prawidłowego ich pokonania niezależnie od kategorii. Wszystko podane w atrakcyjnej formie jazdy samochodem z elementami rywalizacji w postaci pobijania rekordów długości trasy oraz zdobywania trofeów. Aplikacja dostępna jest w wersji mobilnej na Android i iOS oraz na komputery z systemem Windows.

 

Wirtualny przejazd dla realnego bezpieczeństwa

„Bezpieczny przejazd VR”, to aplikacja mobilna dedykowana szerokiemu gronu odbiorców. Pozwala uczyć się na wykreowanym w wirtualnej rzeczywistości przejeździe, wykorzystując gogle VR. Aplikacji można używać również samodzielnie korzystając wyłącznie ze smartfona. Dostępna jest w wersji na Android oraz iOS

Każdy musi wiedzieć o #ŻółtaNaklejkaPLK, gdzie są i jak z nich korzystać. 

Informacje umieszczone są na wszystkich przejazdach. Znajdują się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach, do których umocowane jest ramię rogatki. Każda naklejka posiada trzy ważne numery. Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to numer alarmowy 112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator 112 po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić gdzie należy wysłać pomoc. Ma także możliwość szybkiego łącza z kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać usterki.

Jeśli gry edukacyjne nie wystarczą, a ciekawość pociech nie zostanie zaspokojona, zachęcamy do wykorzystania pozostałych materiałów edukacyjnych zamieszczonych na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl Można znaleźć je wszystkie w zakładce edukacyjnej, a wśród nich m.in.: zeszyt edukacyjny i kolorowanki do wydrukowania, ciekawostki o bezpieczeństwie, filmy edukacyjne oraz quizy.

Wszystkie materiały są dostępne na www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci.