Już jest druga część animacji pt. „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”

Na kanale YouTube PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pojawił się kolejny, już drugi odcinek animacji edukacyjnej pt. „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”.

Rysunkowa rodzina w niebieskim samochodzie.

Również i tym razem Pani Ania – Ambasadorka Bezpieczeństwa, podróżując samochodem wraz z rodziną, wykorzystuje odwiedzane miejsca, atrakcje czy zdarzenia do edukacji swoich dzieci, czyli Zuzi i Kajtka. Animacja pomaga najmłodszym utrwalić znajomość znaków znajdujących się przy przejeździe kolejowo-drogowym oraz zrozumieć ich znaczenie. Omawiany jest m.in. krzyż św. Andrzeja, znak STOP, czy A-10 ostrzegający o przejeździe bez zapór. Pewnego dnia podczas podróży nad morze rodzina była także świadkiem niebezpiecznej sytuacji. Nadjeżdżający z naprzeciwka samochód wjechał pod opadające rogatki i utknął na torowisku. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak należy się zachować? Kiedy można wyłamać rogatkę? Jak wezwać pomoc? Na te oraz inne pytania otrzymacie odpowiedź oglądając drugą część animacji „Podróży z Ambasadorką Bezpieczeństwa”.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., inicjator kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”, stworzyły cykl animacji edukacyjnych pt.: „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”. Ich celem jest budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania zarówno na przejściach jak i przejazdach kolejowo-drogowych.

Na kolejny odcinek zapraszamy już niebawem.