„Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa” dla dzieci oraz ich opiekunów (nowe wideo).

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., inicjator kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”, tworzą cykl nowych animacji edukacyjnych pt.: „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”. Ich celem jest budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania zarówno na przejściach jak i przejazdach kolejowo-drogowych. Animowane produkcje w łatwy sposób angażują najmłodszych. To za ich sprawą dzieci mogą śledzić różnego rodzaju historie bohaterów zaprezentowane w bardzo atrakcyjny dla nich sposób. Będą bawić a zarazem uczyć.

Rysunkowa rodzina ambasadorów bezpieczeństwa, mama, tata i dwójka dzieci.

„Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa cz. 1” to pierwsza z przygotowanych animacji wideo skierowanych do dzieci oraz ich opiekunów. Odcinek ten prezentuje przygody Ani oraz jej rodziny – na podstawie historyjek opisanych w zeszycie edukacyjnym pt. „Podróżuj z Ambasadorką Bezpieczeństwa”. Ania jest mamą bliźniaków – Zuzi i Kajtka, żoną Tomka i panią psa Azora. Jest również tytułową Ambasadorką Bezpieczeństwa. Rodzinę poznajemy podczas wakacji, która porusza się małym samochodem przez góry, lasy, wsie i miasteczka. W czasie podróży przeżywa mnóstwo przygód. Wesołych, ale czasem też czasem niebezpiecznych.

W pierwszej części Zuzia i Kajtek uczą się m.in. podstawowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznają znaki znajdujące się przy różnych kategoriach przejazdów oraz ich znaczenie, czym jest zapora lub szlaban oraz żółta naklejka, a także dowiadują się dlaczego nie wolno bawić się na torach.

Na kolejne odcinki zapraszamy już niebawem.