Kochane Ambasadorki Bezpieczeństwa!

W kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” dostrzegamy nieocenioną rolę kobiet – Ambasadorek Bezpieczeństwa – w kształtowaniu postaw dotyczących odpowiedzialnego zachowania swoich bliskich na przejazdach kolejowo-drogowych. Kochane Ambasadorki Bezpieczeństwa, dziękujemy za Wasz głos rozsądku!

Zdjęcie 4 kobiet w różnym wieku, w koszulkach kampanijnych, tekst dołącz do Ambasadorów i Ambasadorek Bezpieczeństwa.

 „Zwolnij przed przejazdem”, „Zatrzymaj się, gdy miga sygnalizator”, „Nie przechodź przez dzikie przejścia” – te zdania, zachęcające do rozważnych zachowań, mają wpływ na nasze codzienne życie. To właśnie Wy – Ambasadorki Bezpieczeństwa – uczycie rodziny i znajomych przestrzegania zasad bezpieczeństwa na torach. Choć nie zawsze się do tego przyznajemy, to Wasze słowa trafiają do naszych serc i umysłów. Wasza bezinteresowna troska nie raz uratowała nas przed popełnieniem błędu, z którego konsekwencjami mierzylibyśmy się przez całe życie. A ludzkie zdrowie i życie to najcenniejsze wartości. Dziś te słowa nabierają szczególnego znaczenia... Kochane Ambasadorki Bezpieczeństwa, z całego serca dziękujemy za Wasze codzienne starania i głos rozsądku!

Głos rozsądku na co dzień

Głos przypominający o zachowaniu bezpieczeństwa, gdziekolwiek jesteśmy, działa na naszą wyobraźnię skuteczniej niż niejeden znak drogowy. Rola Ambasadorek Bezpieczeństwa jest nieoceniona – szerzą ideę kampanii „Bezpieczny Przejazd”, ucząc swoje rodziny i najbliższe otoczenie zasad bezpieczeństwa i zachęcając do rozważnego zachowania na terenach kolejowych. Tymczasem w codziennych sytuacjach to pośpiech, nieuwaga, brawura są przyczyną 99% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.  Znajomość zasad bezpieczeństwa może uratować życie dziesiątek osób.

Każda z Was może zostać Ambasadorką Bezpieczeństwa w gronie najbliższych, ale nie tylko! Jeśli jesteście nauczycielkami, szkoleniowcami, instruktorkami jazdy albo po prostu chcecie przekazywać innym wiedzę o bezpiecznych zachowaniach na  przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych, zapraszamy do wejścia na stronę główną www.bezpieczny-przejazd.pl, rozwiązania quizu i wybrania odpowiedniego pakietu materiałów edukacyjnych.

Wystarczy poznać zasady bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych i dbać o to, by rodzina i najbliższe otoczenie się do nich stosowali. Do dzieła!