Mobilna Ambasada Bezpieczeństwa

Kolejne narzędzie dla Ambasadorek i Ambasadorów Bezpieczeństwa – Aplikacja mobilna Bezpieczny Przejazd.

W ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd -  „Szlaban na ryzyko!” zaprojektowana została wielofunkcyjna aplikacja o tej same nazwie. Korzystając z niej mamy możliwość błyskawicznego i wygodnego powiadomienia odpowiednich służb o każdej usterce na torach. Aplikacja „Bezpieczny przejazd” to narzędzie stworzone specjalnie po to, żeby dać użytkownikom szansę poprawy bezpieczeństwa. Dzięki niej dowiemy się więcej o zasadach, poznamy tajniki Żółtej Naklejki i - przede wszystkim – bezproblemowo zgłosimy wszystkie niedogodności na torach.

Aplikacja jest dostępna na systemy Android oraz iOS. Do pobrania na stronie bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/aplikacje-mobilne/ oraz przy pomocy zamieszczonych kodów QR. Wystarczy zeskanować kod i pobrać aplikację na telefon.

Uszkodzone urządzenia na przejeździe? #ZgłośUsterkę

Nieocenioną funkcją aplikacji jest możliwość zgłoszenia usterki na przejeździe kolejowo-drogowym oraz tak zwanych „dzikich przejść”, czyli miejsc, w których nie ma wyznaczonej możliwości przekraczania torów, a mimo tego ludzie bezprawnie to robią. Natrafiłeś na niedziałający sygnalizator? Zaobserwowałeś  osoby przechodzące przez tory w miejscu niedowolnym? Zobaczyłeś wyłamaną rogatkę? Wszystko to możesz zgłosić natychmiast korzystając z opcji „Zgłoś usterkę”, jednocześnie w praktyczny sposób przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na przejazdach.

Poniżej tutorial wykorzystania tej funkcji.

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe? Skorzystaj z #ŻółtaNaklejkaPLK

Żółta naklejka umożliwia szybką reakcję na zagrożenie i precyzyjną lokalizację danego przejazdu. Można ją znaleźć na wewnętrznej stronie napędów rogatkowych oraz na odwrocie krzyża św. Andrzeja. Informacje zawarte na naklejce to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego, numery alarmowe oraz instrukcja gdzie należy zadzwonić w danym przypadku.

Samochód utknął na torach?  Jesteś świadkiem  kolizji drogowej na przejeździe kolejowo-drogowym? Skorzystaj natychmiast z żółtej naklejki! Szczegółowe informacje o naklejce znajdują się w odpowiedniej zakładce w aplikacji.

Poszerzaj cenną wiedzę

Co trzeba zrobić żeby zostać Ambasadorką lub Ambasadorem Bezpieczeństwa? Wystarczy poznać zasady bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych i dbać o to, by rodzina i znajomi się do nich stosowali. Niezbędna do tego będzie wiedza na temat kategorii przejazdów kolejowo-drogowych. Zamieszczone są one w zakładce „przejazdy”. Dodatkowo w zakładce „informacje” można przeczytać szereg ciekawostek dotyczących tematyki bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

Podejmij wyzwanie Bezpiecznego Przejazdu

Aplikacja Bezpieczny Przejazd to nie jedyne mobilne narzędzie do edukacji. Na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/aplikacje-mobilne/ znajduje się gra mobilna oraz na PC „Bezpieczny Przejazd – Wyzwanie”. Wyrób w sobie poprawne nawyki dotyczące pokonywania przejazdów kolejowo-drogowych, jednocześnie dobrze się bawiąc. Sprawdź swoją zręczność, pobijaj rekordy i zdobywaj trofea.

Kolejną aplikacją jest „Bezpieczny Przejazd VR”  współpracuje ona z goglami wirtualnej rzeczywistości. Dzięki aplikacji VR „Szlaban na ryzyko!” przeniesiesz się do wirtualnej rzeczywistości, w której dowiesz się więcej o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych i sprawdzisz swoją wiedzę w praktyce.

Liczba Ambasadorek i Ambasadorów Bezpieczeństwa ciągle rośnie. Zespół Kampanii Bezpieczny Przejazd stara się dostarczać wszelkie narzędzia do poszerzania świadomości na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Skorzystaj już dziś z darmowej aplikacji i dbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliski w praktyce.