Ambasadorzy Bezpieczeństwa apelują do kierowców na przejazdach w powiecie krotoszyńskim

Przez cały dzień na przejazdach kolejowo-drogowych w powiecie krotoszyńskim trwa wspólna akcja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Policji.

Przedstawiciel kampanii wręcza ulotkę kierowcy tira, w tle policjant.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują działania mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Przez cały dzisiejszy dzień kierowcy korzystający z przejazdów na terenie powiatu krotoszyńskiego (woj. wielkopolskie) spotykają Ambasadorów Bezpieczeństwa, którzy apelują o przestrzeganie przepisów i „słuchanie głosu rozsądku”. Kolejarze zwracają się do użytkowników pojazdów z apelem o rozsądek za kierownicą po to, aby bezpiecznie dojeżdżali codziennie do pracy i wracali do domów. Dystrybuowane są poradniki dla kierowców oraz materiały edukacyjne dla dzieci.

Głos rozsądku i przestrzeganie przepisów gwarancją bezpieczeństwa

Według statystyk za 99% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych odpowiada brawura, pośpiech i niestosowanie się do zasad ruchu drogowego przez kierujących. Jedynie przestrzeganie przepisów, stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych oraz „słuchanie głosu rozsądku”, o który apelują Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa, gwarantuje bezpieczne pokonanie torów. 

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych zwiększają Żółte Naklejki PLK 

#ŻółtaNaklejkaPLK znajduje się na każdym przejeździe i ma trzy ważne numery. To indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa położenie, numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu.

Mobilna Ambasada Bezpieczeństwa

W ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” zaprojektowana została wielofunkcyjna aplikacja o tej same nazwie. Korzystając z niej mamy możliwość błyskawicznego i wygodnego powiadomienia odpowiednich służb o każdej usterce na torach. Aplikacja „Bezpieczny przejazd” to narzędzie stworzone specjalnie po to, żeby dać użytkownikom szansę poprawy bezpieczeństwa. Dzięki niej dowiemy się więcej o zasadach, poznamy tajniki Żółtej Naklejki i – przede wszystkim – bezproblemowo zgłosimy wszystkie niedogodności na torach.

Aplikacja jest dostępna na systemy Android oraz iOS. Do pobrania na stronie bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/aplikacje-mobilne/