Nowy quiz „Gdzie zadzwonić z #ŻółtaNaklejkaPLK?”. Sprawdź swoją wiedzę!

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych jest niezwykle istotne dla każdego użytkownika dróg, dlatego warto znać odpowiedzi na pytania dotyczące korzystania z #ŻółtaNaklejkaPLK. To narzędzie, zwane "kołem ratunkowym" na przejazdach kolejowo-drogowych, pomaga w nietypowych sytuacjach.

Plansza z quizu.

Nie trudno sobie wyobrazić zdarzenie, takie jak utknięcie samochodu między rogatkami czy uszkodzenie znaków drogowych w pobliżu przejazdu kolejowo-drogowego. Sprawdź się w tych i innych sytuacjach w naszym quizie.

Przypomnijmy!

#ŻółtaNaklejkaPLK to kluczowy element bezpieczeństwa na przejazdach zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Naklejka zawsze znajduje się po stronie torowiska na napędzie rogatki lub na krzyżu św. Andrzeja. Ma kolor żółty, kontrastujący z czerwonymi znakami ostrzegawczymi, co przyciąga uwagę kierowców na przejeździe.

Naklejka zawiera istotne informacje, takie jak unikalny numer przejazdu, numer alarmowy 112 oraz numery telefonów „w razie awarii”. Te dane umożliwiają szybkie zlokalizowanie miejsca zdarzenia i przekazanie pilnych informacji o zagrożeniu. W jakich sytuacjach skorzystać z którego  numeru? – dowiesz się z animacji.

Podsumowując:

#ŻółtaNaklejkaPLK to Twoje "koło ratunkowe" dla uczestników ruchu na przejazdach kolejowo-drogowych. Znając jej znaczenie, kierowcy i piesi mogą podejmować świadome decyzje dotyczące bezpieczeństwa. Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa to osoby, które rozumieją wagę żółtej naklejki i propagują jej znaczenie w społeczności drogowej.