Rekordowa liczba zgłoszeń przez formularz „Zgłoś usterkę”

Screen z formularzem zgłaszania usterki.

Intuicyjny mechanizm zgłaszania lokalizacji nielegalnych przejść przez tory oraz usterek na przejazdach kolejowo-drogowych, dostępny na stronie internetowej kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” oraz w aplikacji mobilnej, zyskuje coraz większą popularność. Inicjatywa, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., pozwala użytkownikom łatwo i szybko informować o zauważonych problemach, co znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

 

W 2024 roku padł kolejny rekord – z mechanizmu skorzystano  752 razy. To dowód na skuteczność tego rozwiązania oraz rosnącą liczbę osób, dla których bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych jest priorytetem. Każde zgłoszenie umożliwiło zarządcy infrastruktury podjęcie szybkich działań, takich jak usunięcie usterek, zamknięcie „dzikich przejść” czy skierowanie dodatkowych patroli Straży Ochrony Kolei do miejsc, w których nieupoważnione osoby przebywają na torach.

Mechanizm zgłaszania nie wymaga specjalistycznej wiedzy, np. znajomości numerów linii kolejowych czy ich kilometrażu. Wystarczy wskazać lokalizację na mapie dostępnej w formularzu zgłoszeniowym, a system automatycznie pobiera współrzędne GPS i – w przypadku przejazdów– numer identyfikacyjny obiektu. Dane te są natychmiast przesyłane do odpowiedniego zakładu linii kolejowych, co pozwala na szybką reakcję i rozwiązanie problemu.

Proces zgłoszenia jest prosty i intuicyjny. Użytkownik, prowadzony krok po kroku przez interfejs, może z łatwością przesłać zgłoszenie zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej „Bezpieczny Przejazd”. Aplikacja, dostępna na urządzenia z systemami Android i iOS, to wygodne narzędzie, które pozwala dbać o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych w każdej sytuacji.

Dowiedz się więcej i pobierz aplikacje: https://bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/aplikacje-mobilne/