Wszystkiego bezpiecznego z okazji Dnia Kolejarza!

Dzisiaj swoje święto obchodzą wszyscy Ci, którzy są zawodowo związani z koleją. Dzień Kolejarza to święto m.in. dla ponad 37 000 pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., a obchodzone jest w dniu św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.

Ikona kalendarza i kolejarza z podpisem dzień kolejarza

Eksperci od bezpieczeństwa

Aby zachować bezpieczeństwo podróżnych i towarów, trzeba skoordynować pracę wielu sekcji. Dróżnicy, maszyniści, dyżurni ruchu i pozostali pracownicy kolei współpracują ze sobą by na bieżąco reagować na zaistniałe sytuacje, abyśmy mogli bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Zwróćmy również uwagę na to, że i my, uczestnicy ruchu drogowego, mamy wpływ na bezpieczeństwo po przez prawidłowe pokonywanie przejazdów kolejowo-drogowych. Troska o wspólne bezpieczeństwo to priorytet dla wszystkich, nie tylko kolejarzy.

Dla Was wszystkich, drogie koleżanki i koledzy, ogromne podziękowania za Waszą ciężką pracę i wkład w budowanie i przestrzeganie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. To dzięki Wam, pasażerowie jak i towary mogą pomyślnie dotrzeć do wyznaczonych celów w całej Polsce. Życzymy Wam, aby Wasza dalsza kolejowa podróż była spokojna i pełna satysfakcji z pełnionej służby.