Dzień Kolorowanek

2 sierpnia obchodzimy Dzień Kolorowanek. To nietypowe święto powołano w 2015 roku w USA, kiedy to firma Dover Publications uhonorowała pierwszą wydaną przez siebie specjalnie dla dorosłych kolorowankę z 1970 roku. Kolorowanie obrazków, choć kojarzy się głównie z rozrywką dla dzieci, nie jest więc już od dawna tylko ich domeną.

Grafika: ikona kalendarza i ikona kolorowanki, podpis dzień kolorowanek.

Kolorowanki dla dorosłych robią w ostatnich latach prawdziwą furorę, stając się świetną zabawą rodzinną, bądź sposobem na relaks dla osób szukających wyciszenia. Kolorowanie relaksuje, poprawia koncentrację i wyzwala kreatywność.

Na rynku można znaleźć wiele publikacji przeznaczonych do kolorowania. Wśród nich z dużym zadowoleniem możemy polecić publikację kampanii „Bezpieczny przejazd” pt. „Kolejowe podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”. Książeczka przeznaczona dla dzieci i rodziców przybliża najmłodszym tematykę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, oferując zarazem możliwość samodzielnego pokolorowania obrazków. Na dedykowanych młodszym czytelnikom stronach dzieci znajdą proste formy do wypełnienia kolorem. Na rodziców czekają strony dużo bardziej złożone, dające możliwość puszczenia wodzy fantazji i kreatywności.

Kolorowankę oraz jej pojedyncze obrazki można pobrać ze strony internetowej kampanii  www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci/ Wiedzę z kolorowanki warto uzupełnić zapoznając się również z zeszytem edukacyjnym „Podróżuj z Ambasadorką Bezpieczeństwa”.

Rodzice i dzieci, kredki w dłoń! Czas rozpocząć kolorowanie.