Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek

16 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek – święto dedykowane tym, którzy codziennie przemierzają ulice, dostarczając przesyłki. To właśnie dzięki nim możemy otrzymywać dokumenty, prezenty od bliskich, czy zakupy z ulubionych sklepów internetowych.

Ikona kalendarza i ikona kuriera

W dniu Waszego święta chcielibyśmy serdecznie podziękować za nieustanny trud, zaangażowanie i profesjonalizm, którymi codziennie służycie społeczeństwu. Wasze zadania nie są łatwe – niezależnie od warunków atmosferycznych czy natłoku paczek – zawsze dostarczacie nasze przesyłki. Dziękujemy za oddanie i poświęcenie, sprawiające że nasze życie staje się łatwiejsze i wygodniejsze. Życzymy samych sukcesów, bezpiecznych podróży i wyłącznie miłych spotkań w trakcie codziennych dyżurów. Niech Wasza praca będzie doceniana i mile widziana przez wszystkich, którym służycie, ale przede wszystkim – bezpieczna!

Codziennie pokonujecie setki kilometrów aby dostarczyć przesyłki do odbiorców dlatego pragniemy przypomnieć 3 najważniejsze zasady, które pomogą Wam bezpiecznie przekraczać skrzyżowania drogi z torami kolejowymi (przykazania dobrego kierowcy):

  1. Pociąg ma zawsze pierwszeństwo! Nawet karetka pogotowia czy policja musi się zatrzymać na przejeździe!
  2. Nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli rogatka nie jest w pełni podniesiona lub wciąż miga czerwone światło. Na przejeździe może się pojawić kolejny pociąg, czekaj, aż będziesz miał pewność, że nic więcej nie nadjeżdża!
  3. Nigdy nie przejeżdżaj slalomem pomiędzy opuszczonymi rogatkami. Nie tylko łamiesz w ten sposób przepisy, ale przede wszystkim kładziesz na szali życie swoje i pasażerów!

Apel do pozostania Ambasadorem Bezpieczeństwa

W Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek pragniemy zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem w pracy. Zachęcamy wszystkich listonoszy i kurierów by pozostali Ambasadorami Bezpieczeństwa i przyczynili się do poprawy standardów bezpieczeństwa na drodze. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów drogowych, zwłaszcza w okolicach przejazdów i terenów kolejowych. Razem dla bezpieczeństwa! Dbajmy o to, aby nasze ulice były bezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i kolejowego.