Kolejny głos rozsądku w kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”

Tym razem do Ambasadorek i Ambasadorów Bezpieczeństwa dołączają youtuberzy z kanału EMCE2: Huyen i Marcin.

Youtuberzy z kanału EMCE2: Huyen i Marcin

Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa w kampanii Bezpieczny przejazd - „Szlaban na ryzyko!” zyskali nowego partnera w edukacji na temat prawidłowego zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych. W ramach kampanii nawiązano współpracę z youtuberami: Huyen i Marcinem, prowadzącymi popularnonaukowy kanał EMCE2. Influencerzy przygotowali odcinek pt. „Ten film może Ci uratować życie”, w którym w ciekawej, merytorycznej ale także lekkiej formie opowiedzieli o siłach fizyki, z jakimi mamy do czynienia podczas zderzenia samochodu z pociągiem. Materiał przypomina również o zasadach bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych.

Co roku w Polsce dochodzi do około 200 wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych, z których większość kończy się tragicznie. Samochód osobowy wraz ze znajdującym się w nim kierowcą, mają niewielkie szanse w zderzeniu z pociągiem. Wciąż wiele osób sądzi, że czerwone światło przed przejazdem kolejowo-drogowym jest tylko ostrzeżeniem i większość ignoruje powszechnie obowiązujące zasady. Dzięki współpracy z EMCE2 dowiemy się, jakie siły działają na nas podczas takiego zderzenia, co zrobić gdy znajdziemy się pomiędzy zamkniętymi rogatkami oraz czy pociąg potrzebuje dodatkowej siły żeby wyhamować?

Kanał EMCE2 od dawna cieszy się dużą popularnością. Zawartość, którą tworzą Huyen i Marcin śledzi na YouTubie ponad 700 tysięcy subskrybentów. Dzięki takiemu gronu fanów, edukacyjny przekaz kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” zyskuje jeszcze większy rozgłos.