Mocny głos rozsądku w kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”

Do Ambasadorek i Ambasadorów Bezpieczeństwa dołącza youtuber Michał Jesionowski z kanału Miłośnicy 4 Kółek.

Michał Jasionowski podczas nagrania odcinka

Do kampanii Bezpieczny przejazd - „Szlaban na ryzyko!” dołączył Michał „Michu” Jesionowski z popularnego kanału na YouTube, pt. Miłośnicy 4 Kółek. W swoim odcinku dedykowanym bezpieczeństwu na przejazdach kolejowo-drogowych, influencer ostrzega przed skutkami ignorowania  przepisów drogowych, brakiem rozsądku i brawurą. Dzięki przygotowanemu specjalnie dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. filmowi, kierowcy dowiedzą się również o tym, jak zachować się w sytuacji, w której samochód utknie między zamkniętymi rogatkami, a także jak skorzystać z Żółtej Naklejki PLK.

Statystyki dotyczące przejazdów kolejowo-drogowych wciąż są alarmujące: w 2019 roku w Polsce doszło do 185 wypadków, które pochłonęły aż 55 śmiertelnych ofiar. „Michu” przypomina zatem wszystkim kierowcom, że samochód osobowy nie ma żadnych szans w zderzeniu z pociągiem. W dobitny sposób uświadamia też, jak długa jest droga hamowania dla przeciętnego składu jadącego z niewielką prędkością oraz, że zauważenie przez maszynistę przeszkody na torach jest praktycznie niemożliwe. 

Tym, którzy do tej pory nie wiedzieli, Michał objaśnia również czym jest umieszczona na napędzie rogatkowym bądź Krzyżu Św. Andrzeja Żółta Naklejka PLK i jak należy z niej skorzystać w przypadku wszelkich sytuacji awaryjnych, które mogą wydarzyć się na przejeździe.

 

Kanał Miłośnicy 4 Kółek od wielu lat ma swoich wiernych fanów, obecnie śledzi go ponad 1 mln 200 tysięcy subskrybentów, a oglądalność poszczególnych odcinków sięga nawet 700 tysięcy wyświetleń! Głos Michała, który apeluje do swoich widzów: „Nie bądź częścią statystyk, włącz szlaban na ryzyko!” z pewnością dotrze do wielu uczestników ruchu drogowego.